FCTC COP 10

COP 10 przełożony!

Wielokrotnie pisałem o zbliżającej się sesji COP10. Powodem była rola jaką decyzje podjęte na sesji odegrają w strategii redukcji szkód wywołanych paleniem tytoniu. Poniżej komunikat jaki pojawił się na stronie FCTC

Dziesiąta sesja Konferencji Stron (COP10) Ramowej konwencji WHO o ograniczeniu użycia tytoniu (WHO FCTC) i trzecia sesja Spotkania Stron (MOP3) Protokołu w sprawie wyeliminowania nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi przełożone na 2024 r. .

W następstwie informacji otrzymanej od Panamy, kraju będącego gospodarzem dziesiątej sesji Konferencji Stron (COP10) Ramowej Konwencji WHO o ograniczeniu użycia tytoniu (WHO FCTC) i trzeciej sesji Spotkania Stron (MOP3) Protokołu w sprawie wyeliminowania nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi (Protokół), nie jest już możliwe zgodnie z planem przeprowadzenie COP10 i MOP3 w listopadzie 2023 r.

Oczekuje się, że sesje odbędą się w Panamie możliwie najwcześniej w 2024 r., a daty zostaną potwierdzone.

Przełożenie COP10 i MOP3 wynika z obecnej sytuacji w zakresie bezpieczeństwa w Panamie. Sekretariat Konwencji przekaże dalsze szczegóły dotyczące COP10 i MOP3, gdy tylko będą one dostępne.

Może więc jest czas aby delegacja polska zapoznała opinie publiczną z jakim przesłaniem jedzie na sesję.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments