Elektroniczny papieros, Zaprzestanie palenia tytoniu

Stop Smoking Start Vaping

Przed tygodniem  na blogu zamieściłem link do „Przewodnik dla lekarzy po bezpieczniejszych produktach nikotynowych dla osób palących”. Dzisiaj podaję link do obszernej monografii Stop Smoking Start Vaping” autorstwa dr Colina Mendeshons. Dostęp BEZPŁATNY!!!

Z przedmowy: „Vaping to najpopularniejsza i najskuteczniejsza pomoc w rzuceniu palenia. Jest to jednak słabo rozumiane, a w mediach i wielu organizacjach zdrowotnych szerzy się dezinformacja i sianie paniki.

Książka obala mity na temat wapowania i przedstawia dowody w łatwy do odczytania i autorytatywny sposób z ponad 400 odniesieniami naukowymi. Zawiera również porady krok po kroku, jak przejść z palenia tytoniu i dlaczego wapowanie jest kontrowersyjne.

Książka jest rekomendowana przez czołowych australijskich i międzynarodowych ekspertów, w tym profesorów Johna Brittona, Petera Hajka, Neala Benowitza, Riccardo Polosę, Haydena McRobbiego i Wayne’a Halla.”

Jeśli komuś nazwiska recenzentów nic nie mówią, niech wejdą do baz danych i wpiszą ich nazwiska. Przekonają się , że każdy z nich jest autorem  kilkudziesięciu artykułów w zdecydowanej większości w czołowych, prestiżowych czasopismach, tematycznie związanych z tematem , który porusza książka.

Poniżej recenzja Profesora N. Benowitza:

„Dr Colin Mendelsohn napisał genialną książkę o wapowaniu w celu redukcji szkód spowodowanych paleniem tytoniu. Obala mity i dostarcza faktów oraz przydatnych informacji na temat waporyzacji, w tym zalet i wad oraz tego, jak się do tego zabrać. Ta książka jest przeznaczona dla palaczy, ich rodzin i lekarzy, którzy chcą pomóc palaczom rzucić palenie i uratuje wiele istnień”.

Podobnie jak autor polecam ją rozpowszechniać aby zwalczać mity o rzekomym niebezpieczeństwie niepalnych wyrobów tytoniowych, równym lub większym niż to, które doświadcza palacz papierosów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments