Elektroniczny papieros

Lata lecą!

Czas jest nieubłagany. Niedługo będzie 35 rocznica mojej pracy na Śląskim Uniwersytecie Medycznym (wcześniej Śląskiej Akademii Medycznej). Pierwsze piętnaście lat spędziłem w Katedrze i Zakładzie Biochemii i Chemii na Wydziale Lekarskim w Katowicach a kolejne w Zakładzie Chemii Ogólnej i Nieorganicznej na Wydziale Nauk Farmaceutycznych (poprzednio Wydział Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej). Te ostatnie lata to drugi (po Studium Doktoranckim na PG w Gdańsku i post-docu w RFN) najlepszy okres w mojej działalności naukowej. Głównie za sprawą wspaniałych uczniów, później doktorantów i w końcu współpracowników, z którymi pracowałem ( z niektórymi w dalszym ciągu). Pokazana na zdjęciu czwórka rozpoczęła badania e-papierosów w roku 2009.

Mimo że dwaj z tej czwórki osiedli w USA i podjęli pracę w czołowych jednostkach naukowych US, nie zaprzestaliśmy ze sobą współpracować. Ponad dwa tysiące cytowań naszych prac z obszaru Tobacco Control jest dowodem, że nasze badania zostały zauważone i niewątpliwie miały i mają wpływ na postrzeganie alternatywnych form dostarczania nikotyny przez społeczność naukową.

Cieszę się, że zwieńczeniem naszej współpracy stała się wspólna praca poglądowa opublikowana w polskim czasopiśmie Polish Archives of Internal Medicine (IF=2,882) zaliczanym do jednych z najwyżej punktowanych polskich czasopism medycznych na liście filadelfijskiej. Dla mnie jest to powoli zamknięcie pracy naukowej, dla nich zamknięcie tyko pewnego etapu. Jestem przekonany, że jeszcze wiele razy usłyszę o ich dokonaniach na niwie naukowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments